Jdi na obsah Jdi na menu

Stáje

ODKAZY NA INTERNETOVÉ STRÁNKY POŘADATELŮ A VOZATAJSKÝCH STÁJÍ

"STÁJE" není tak úplně výstižný název nové složky.Snažil jsem se dát trochu dohromady odkazy na internetové stránky lidí,kteří se pohybují kolem spřežení - tedy najdete zde především stáje a pořadatele.Co na stránkách je ,to je další další věc  - některé stránky jsou aktualizované,některé ne a někde toho o vozatajství moc není .Ale snad to trochu pomůže v orientaci těm lidem ,kteří se o závody spřežení začínají zajímat.A nejen jim.Jen bych chtěl upozornit,že předkládané údaje o vozatajích jsou z r.2010 a vycházejí ze závodů Českého poháru v jízdě spřežení.

NÁRODNÍ HŘEBČÍN KLADRUBY NAD LABEM
NHK nemá speciální stránky o spřeženích (tedy pravda,až na ty moje soukromé slatiňanské...),ale jak známo je pořadatelem mezinárodních závodů o Rudolfův pohár.Ač se mi to dvakrát nelíbí,pod společnou hlavičkou JK NH Kladruby n./L je slatiňanská i kladrubská část hřebčína.Na kolbištích jste tak v r.2010 mohli vidět Pavla Jadrníčka,Romana Vyskočila,Jiřího Nesvačila ml.,Vlastimila Pavlase a Petra Vozába za "kladrubskou" část.Slatiňany reprezentovali Kateřina Neumannová,Jiří Koníř,Martin Hejl a Radek Nesvačil.V jednom závodě se představil i Miloš Novotný.

JK ACCOS
Ve Velenicích u Poděbrad nebo na Nymbursku (jak chcete) je doma rodinná stáj Markéty a Jana Jelínkových.Kromě nich jste na kolbištích při hobby závodech mohli potkat i známou fotografku závodů spřežení Olgu Procházkovou.Jan Jelínek se od r.1999 věnuje jeko učitel kurzům jízdy spřežení, zejména pro úplné začátečníky.

JS DENISA BRATRONICE
V Bratronicích na Kladensku je domovská stáj jednoho z nejstaších českých vozatajů  - Jaroslava Kohouta.Snad bych mohl připomenout,že pan Kohout je ročník narození 1949...A že jízda s ním není procházka růžovým sadem,o tom se mohl třeba na Lipinách přesvědčit Roman Vyskočil jako jeho přísedící.

JK HŘEBČÍN FAVORY BENICE   FACEBOOK
Nedaleko Benešova najdete Barokní statek Benice a stáj Favory.Za stáj s chovem starokladrubských běloušů závodí Jiří Nesvačil st.,Jan Exnar a nově se představila i Dominika Strmisková.Jiří Nesvačil st. je historicky prvním Čechem,který startoval ve FEI World Cupu,což je jinými slovy Světový halový pohár čtyřspřeží...jan exnar byl jedním z českých reprezentantů na MS jednospřeží v Itálii.

JK SEMICE     FACEBOOK
Semice byly v roce 2010 centrem českého vozatajského sportu - Mistrovství republiky,Jarní závody spřežení a pořadatelství halových závodů v Hradištku.Ač se jediný vozataj JK Semice,p.Jaroslav Jandl představil jen v jednom závodě ČP 2010,patří mu velký dík za to,co pro vozatajský sport dělá !

STÁJ DAVID HAITL BERNARTICE
Bernartice najdete nedaleko Nového Jičína .Stáj Davida Haitla se kromě jiného zabývá od r.1994 chovem starokladrubských vraníků.Nováčkem na kolbištích byla Eliška Brožová.

JK ZUBŘÍ
Moravská stáj nepůsobí ve vozatajském dlouho - od r.2007.Jediným vozatajem je Jaroslav Petřek.

JO AGRO CHEB - NEBANICE
Tento oddíl,to je především letošní Mistr republiky dvojspřeží Martin Gössl .Potom samozřejmě doyen českých kolbišť Miloslav Šimáček (1948).Smekám a nesmím zapomenout na mezinárodní závody spřežení,kde se vždy sejde kvalitní konkurence,viz třeba letos v soutěži čtyřspřeží.

SK STÁJ AFRODITA NĚMČICE
V Hřebčíně Afrodita Němčice (nedaleko Kolína) působí zajímavá osobnost vozatajského sportu - Josef Hrouda.Při českých závodech reprezentuje němčickou stáj,při závodech mezinárodních potom s dvojspřežím lipicánů Slovensko.Kromě toho od r.2008 působí jako trenér slovenské reprezentace spřežení.

STÁJ JURÁŇ - VALENTINO
Jaroslav Juráň z Hustopečí nad Bečvou měl vcelku úspěšnou sezonu,i když se zúčastnil jen třech závodů.Společnost Valentino Moravia má zajímavé vedlejší aktivity...

JK STEALLY HRADEC NAD MORAVICÍ    FACEBOOK
Tento jezdecký klub působí v Hradci nad Moravicí od r.1996 .Vozataj Erik Zuvač byl úspěšný i jako parkurový jezdec sedlových koní.

SK PŘEDNÍ LHOTA
U Poděbrad najdete působiště Libora Kurky,dalšího reprezentanta na MS jednospřeží v Itálii.Bohužel se čtyřspřežím jsme ho letos na závodech ČP neviděli.Kromě něho se v jednom závodě jednospřeží představil i Aleš Klička.Stáj má bohatou "filmovou" činnost.

JK BOHUSLAVICE
Pořadatelé známých závodů spřežení v Bolehošti - Lipinách.Vše se točí kolem rodiny Kosařových...V kategorii dvojspřeží pony závodil Václav Dohnal a snad se na kolbiště v r.2011 vrátí i Robert Moravec.

SELSKÁ JÍZDA ČAKOVIČKY
Miroslav Müller a František Štamfest reprezentovali tuto stáj v jednospřeží.Stáj je také pořadatelem závodů spřežení.

JK PARÁDA SKRŽICE
V Mikulově se představila v jediném závodě ČP Tatiana Fridrichová.Skržice najdete asi 9 km od Kroměříža.

JK MIKULOV- STÁJ HLAVENKA
V kraji vína by po letošní premiéře měly být závody spřežení i v r.2011.

SOUTĚŽE PODKOVY,o.p.s.,HUMPOLEC
V areálu na Dusilově se pořádá tradiční finále Zlaté podkovy,kterému předchází několik kvalifikačních závodů.Kromě finále spřežení "Mistři opratí" to je samozřejmě také všestrannost a parkurové soutěže sedlových koní.V r.2010 to byl již 45.ročník Zlaté podkovy.

DOSTIHOVÝ SPOLEK PARDUBICE a.s.
Premiérové závody spřežení byly v r.2010 na Dostihovém závodišti Pardubice.A byla to premiéra vydařená,snad se tam sejdeme i v r.2011.

JK SOBOTKA   FACEBOOK
Pod hradem Humprecht existuje od r.1974 tento jezdecký klub.Na vozatajských soutěžích se můžete setkat s Alenou Brixovou a Pavlem Matoušem.

JK BOHARYNĚ

Monika Pospíšilová,Jan Hladík a Pavel Groul reprezentují tuto stáj na vozatajských závodech.Doporučují stránky navštívit,najdete tam i bohatou fotogalerii.

HŘEBČÍN SIGLAVY

V hřebčíně (najdete ho ve vesnici Jankovska Lhota nedaleko Vlašimi) se zabývají chovem lipických koní.Na kolbištích jste  v r.2010 mohli vidět Petru Klapkovskou s jednospřežím a Leoše Císařovského s dvojspřežím.

JK RUDA

Tady stačí napsat jedno jméno - Alexander SOUKUP.

SK FAGONE

Pořadatel závodů v Polici nad Metují.Hodně povedené webovky !

JK ROBOUSY  (Facebook)

Zdeněk Jirásek a spol. Stačí ?

STÁJ CÁB ŽIVOTICE

V Životicích u Nového Jičína najdete stáj Martina Cába .

 

DALŠÍ STÁJE STARTUJÍCÍ V ČP 2010

JK Pamela Bylany,JK chovatelů Nový Jičín,JK Hubička Telnice,JK Voleveč,JK Robousy,Stáj Nový Dvůr,SK Fagone,JK Barták Nahoruby,SK Apollon,TJ Moravský Krumlov,TJ Krakonoš Trutnov,JVS Prak,JK Starý Plzenec,JS U Ryzáčka a JK Hippoklub Lednice.

Tyto stáje jsem na internetu nenašel.Třeba jsem to ale přehlédl a pomůžete mi seznam odkazů průběžně doplňovat.A nebo stránky sami vytvoříte...Mohou být i odkazy facebookové.Děkuji.